Zobacz moje portfolio
Mieszkanie Sopot

Mieszkanie 86 metrowe w sopockiej kamienicy częściowo na poddaszu dla czteroosobowej rodziny. Kilka wyzwań do pokonania. Podłogi na kilku wysokościach; przechodni pokój, największy pokój dzienny po północnej stronie.

 

W wyniku sporych interwencji w głąb podłóg oraz w układ funkcjonalny powstała wygodna, funkcjonalna  przestrzeń mogąca pomieścić spore zasoby sprzętów właścicieli. Z połączenia dotychczasowego salonu i przechodniej sypialni powstałą przestrzeń dzienna z otwartą wygodną kuchnią. W łazience stara wanna konkuruje z nowoczesnym prysznicem walk-in. Sprzęty takie jak pralka suszarka piec itp. zostały schowane za przesuwnymi drzwiami.

 

Projekt mocno osadzony jest w kontekście historycznym budynku poprzez częściowe odkrycie oryginalnej cegły jak i pozostawienie łuków będących oryginalnymi elementami budynku, starą stuletnią odrestaurowaną żeliwną wannę czy stare meble. Wystrój w harmonijny sposób łączy funkcjonalność nowoczesność i klimat starej kamienicy. W efekcie powstało kolorowa a mimo to spokojna, przyjazna do życiaprzestrzeń.

Pokaż formularz

Agata
Wykrzykowska

ul. Ignacego Krasickiego 3/2
81-836 Sopot

609 990 831

biuro@wykrzyknikstudio.pl

Ukryj formularz